Cselek és fogások a kviddicsben
A Kviddics évszázadai című könyvből szó szerint kimásolva:
Bludger Backbeat
Speciális ütés; a terelő hátralendülő ütőjével találja el a gurkót, így a labdát nem előre, hanem hátrafelé küldi. Ilyen módon nehéz pontosan célozni, így ez leginkább az ellenfél megzavarását szolgálja.
Csorkovsz-féle csel
Petrova Csorkovsz orosz hajtóról elnevezett trükk. A csel sikerének kulcsa, a pontos időzítés. A kvaffot birtokló hajtó felfelé repül, hogy az ellenfél játékosai azt higgy egérutat próbál nyerni, hogy aztán gólt szerezhessen csapatánk. Azonban a hajtó váratlanul elejti a kvaffot alatta repülő tátsának.
Dopplebeater Defence
Ezt a cselt alkalmazzák, mikor a két terelő egyszerre üti meg a gurkót, így az fokozott lendülettel támad a megcélzott játékosra.
Double Eight Loop
Nagy sebességgel szlalomozik az örző a karikák között, és körül. Általában bütetődobás védésekor alkalmazzák.
Karvalyfej támadóalakzat
Nyílhegyet formázó alakzatban repülnek a hajtók a karikák felé. Céljuk az ellenfél megfélemlítése, a játékosainak eltávolítása az útjukból.
Parkin's Pincer
Nevét a Wington Wanderes alapítóiról kapta. Két hajtó két oldalról, egy pedig szemből repül az ellenfél hajtójára.
Plumpton Pass
A fogó speciális mozdulata: látszólag céltalan bekanyarodás, mely során a cikesz a fogó ujjába kerül. Nevét Roderick Plumptonról kapta, aki e módszerrel állította fel a cikeszbefogás világrekordját.
Reverse Pass
Válla fölött továbbítja a hajtó a kvaffot csapattársának. Ezzel a módszerrel nehéz pontos átadást végrehajtani.
Sloth Grip Roll
Egy játékos úgy tér ki a gurkó elől, hogy közben lefordul a seprűről, s kezével-lábával kapaszkodva lóg a seprűn.
Strafish and Stick
Speciális testtartás. Az őrzőszéttár végtagokkal, fél kézzel és fél lábbal lóg le a seprűről.
Transylvanian Tackle
A játékos ijesztésképp az ellenfél orra felé lendíti az öklét. Ha az ütés nem talál célba, nem minősül szabálysértésnek, azonban a levegőben nagy sebbességnél nehéz pontosan bemérni az ál-ütést.
Woolongong Shimmy
Az ellenfél hajtóinak lerázását célzó, nagy sebességű cikkcakk repülés.
Vronszkij-műbukás
A fogó meredeken a föld felé repül, azt a látszatot keltve, hogy megpillantotta a cikeszt odalent. Majd közvetlenül a földeérés előtt kihúzza seprűjét a bukórepülésből. Ezzel azt próbálja elérni, hogy az ellenfél fogója utánozza őt, és a talajnak ütközzön. A trükk Jozef Vronszkij lengyel fogóról kapta a nevét. |